Nasi podopieczni

Od kilku lat Fundacja prowadzi działalność charytatywną. Podczas Balu Dziennikarzy Małopolski dbywa się licytacja przedmiotów ofiarowanych przez gości honorowych balu oraz redakcje. Dochód z akcji przeznaczony zostaje na wsparcie dzieci z Ogniska Wychowawczego – Grupy Wsparcia Dziennego działającego w Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 2 na krakowskim Kazimierzu – przy ul. Chmielowskiego 6.

Dotychczasowe aukcje pozwoliły ufundować dzieciom już między innymi ogródek z placem zabaw, komputery i telewizor z dekoderem satelitarnym. Od tego roku dzieci z ośrodka otrzymają stypendia tak by mogły rozwijać swoje uzdolnienia i wykorzystać własny potencjał intelektualny, dzisiaj ograniczany przez brak pieniędzy.